Kto povedal, že chlap a bižutéria nejdú dohromady? Pasujú k sebe priam dokonale, len je treba vybrať skutočne vhodný kúsok, ktorý mužovi sadne ako uliaty. Pre elegána klasická spona na kravatu, športovcovi zasa multifunkčné hodinky…

Hodinky – šperk pre chlapa ako stvorený

V porovnaní so ženami je síce výber mužských šperkov o niečo skromnejší, ale stále je z čoho vyberať. Ako všade, aj tu však platia určité pravidlá. Čo teda zohľadniť pri kúpe hodiniek a na čo myslieť pri výbere pánskych prsteňov?

Hodinky, bez preháňania povinná výbava každého trendového chlapa. Keďže sú jeho dennodennou súčasťou a zďaleka nie sú iba ukazovateľom presného času, ale predovšetkým znakom štýlu, šetriť na nich sa rozhodne nevyplatí. Náramkové hodinky sú skutočne tým najobľúbenejším pánskym šperkom, preto je na výber mnoho rozmanitých variácií. Či už sa sústredíte na značku, alebo sa orientujete skôr podľa ich technických parametrov, prípadne dizajnu, dôležité je staviť v prvom rade na kvalitu pánskych náramkových hodiniek.

Ďalšie pánske kúsky z oddelenia bižutérie

Retiazky, náramky i prstene od výmyslu sveta. Chybou, ktorú robí nejeden muž preferujúci  štýlovú bižutériu je, že si jej na seba navešia prehnane veľa. Kto ale nechce pripomínať rapera, mal by si dať pozor a odhadnúť tú správnu mieru v nosení šperkov.

Retiazku zvyčajne chlap nosí pod tričkom, počas letných mesiacov môže skúsiť aj niečo odvážnejšie a dať si trebárs štýlový náhrdelník. Vždy ale platí: Menej je viac.

Aj pri prsteňoch a náramkoch. Máloktorý muž totiž ochotne nosí viac prsteňov, tí už ženatí si celkom vystačia s obrúčkou. A pokiaľ ide o náramky, hodia sa skôr mladším ročníkom.

Obľúbeným doplnkom chlapov, pokiaľ ide o bižutériu, sú aj spony na kravaty a manžetové gombíky, väčšina ich však nosí len na výnimočné príležitosti.

Čistota a vôňa ako šperk číslo jeden

Čo je tým najdokonalejším, najpríťažlivejším „šperkom“ každého chlapa? Nie, nie je to značkové oblečenie, ani dokonalý vlasový styling, dokonca ani luxusný prsteň nezaváži, ak chlap nedbá na čistotu. Čistota tela, ale aj oblečenia, to je tá ozajstná ozdoba každého štýlového muža. A dobrý parfum, čo to celé podčiarkne, je už len zlatým klincom jeho mužnosti. Spolu s trendy náramkom.