Mať krásnu bižutériu je radosťou snáď každej ženy. Úprimná a nefalšovaná. Veď ako inak, všetky sa rady parádime a sme za krásne. A s peknou bižutériou to veru nie je najmenší problém. O to viac by sme sa mali o ňu dobre starať…

Kam s bižutériou áno a kam nie?

Rozhodne jej nepomôže, ak na ňu nastriekate parfum, prípadne ju nesprávne skladujete. Bižutérii vzduch, ani tekutiny dobre nerobia, a preto, ak eliminujete tieto vplyvy, je veľký predpoklad, že vám obľúbené bižutériové kúsky dlho vydržia.

Nie je rozumné nosiť ju počas športovania, ani kúpania či umývania riadu, všade je totiž prítomná už spomenutá voda a pot. Taktiež doma si bižutériu radšej zložte, predsa len, nie je to zlatá obrúčka, ktorá znesie prakticky čokoľvek.

Skladovanie a nosenie bižutérie

Bižutériu si uložte do uzavretej krabičky s mäkkou výstelkou. Tak predídete poškriabaniu, ako aj rýchlemu začernaniu obľúbených šperkov. Bižutériu chráňte tiež pred dlhodobým vystavením slnečným lúčom a prachu.

Niektoré časti bižutérie môžu byť citlivé aj na kontakt s kozmetikou, mohli by zašednúť, prípadne až celkom sčernať. Bižutériu preto pred kúpaním aj umývaním rúk odkladajte, rovnako tak na ňu nestriekajte obľúbený parfum, ani si na ňu nenatierajte telové mlieko a krém. Odporúča sa dať si ju až celkom na záver príprav, keď už ste kompletne nalíčené a nachystané.

Starostlivosť o obľúbenú bižutériu

Na očistenie bižutérie je najlepšie použiť suchú handru. Vyhnite sa však špeciálnym čistiacim handričkám na zlato či striebro, ktoré by ju mohli celkom poškodiť. Pre bižutériu pozostávajúcu z viacerých rôznorodých častí sa taktiež neodporúča používať ultrazvukové čističe, pretože môžu zapríčiniť oddelenie jednotlivých spojov na náramku či retiazke.