Plánujete kúpu hodiniek pre blízkeho? Dobrý nápad, iba si dajte pozor, aby ste dobre vybrali. Hodinky sú totiž výrazným doplnkom, preto je pri ich výbere potrebné zvážiť, kde ich bude obdarovaný nosiť, aj to, koľko sme ochotní do nich investovať. Aké kritériá pred kúpou náramkových hodiniek zohľadnite?

Pre koho vyberáme

Hľadáte pánske hodinky, hodinky pre ženu alebo detské hodinky? Pokiaľ ide o hodinky pre chlapa, je dobré mať na pamäti štýl a vkus dotyčného, nech je vybraný kúsok trefným doplnkom k jeho outfitu. Muži zvyčajne uprednostňujú hodinky s väčším ciferníkom a hrubším remienkom. Čo sa žien týka, tie rady nosia skôr menšie hodinky. Či už budete vyberať hodinky s koženým či kovovým remienkom, pri ich výbere sa zamyslite najmä nad tým, k čomu sa obdarovanej budú hodiť. A hodinky pre deti? Najčastejšou voľbou sú náramkové hodinky z plastu a látky, prípadne kožené, keďže sú maximálne pohodlné a ľahké.

Hodinky na akú príležitosť?

Pri výbere hodiniek je podstatné mať jasno aj v tom, kam ich bude obdarovaný/á nosiť. Mali by to byť skôr hodinky na denné, bežné nosenie, alebo ide o niečo luxusnejšie na špeciálne príležitosti? V obchodoch je hodiniek neúrekom, nájdete klasické, luxusné hodinky aj športové, stačí si len dobre vybrať. Výhodou športových hodiniek je, že zvyčajne majú viacero praktických funkcií ako stopky, kompas, budík, tlakomer či kalendár. Dokonca môžu byť zamerané na konkrétny druh športu. Mnohí ocenia aj to, ak sú náramkové hodinky vodeodolné. Toto všetko si však preverte ešte predtým, ako sa vrhnete na nákupy.

Cena hodiniek

Aj od vyššie spomenutých parametrov, respektíve vašich požiadaviek, závisí konečná cena hodiniek. Koľko ste ochotní do hodiniek investovať? Neraz to ovplyvňuje aj fakt, či ide o darček pre vašu lásku k výročiu, alebo len o symbolické poďakovanie kamarátovi. Každopádne, nech už sa rozhodnete do nich investovať akúkoľvek sumu, najdôležitejšie je, aby sa páčili tomu, komu ich podarujete. A nosil ich s nefalšovanou radosťou.