Čo sa aktuálne nosí vo svete bižutérie? Tiež sa o to ako vášnivé milovníčky všetkého lesklého zaujímate? V tom prípade vedzte, že nejde len o posledné trendy, ale o tom, aká bižutéria sa komu hodí, rozhodujú aj iné faktory, napríklad príležitosť, kam ňou okrášlené vyrazíte.

Bižutéria naša každodenná

Mýtus, že bižutériu nosia len mladé baby, ktoré nemajú na drahší šperk, je už, vďakabohu, dávno prekonaný. Každá dáma bez ohľadu na vek a sociálny status môže pokojne a bez obáv siahnuť po peknom kúsku z oddelenia bižutérie a zaručene bude krásna a štýlová. Dôležité je riadiť sa jediným – nech sa hodí k príležitosti, kam si daný šperk s pekným kameňom, či nádherne lesklý vďaka chirurgickej ocele, z ktorej je zhotovený, zoberieme.

Ako nosiť bižutériu vkusne a so štýlom

Nepopierateľnou výhodou bižutérie je, že oproti zlatým prsteňom, náušniciam aj náhrdelníkom, je nepomerne dostupnejšia, a teda jej môžeme mať toľko, koľko sa nám zažiada. Aj tu však platí, že všetkého veľa škodí, a preto istotne nie je vhodné dať si naraz na seba všetko, čo máte vo svojej šperkovnici. Menej je viac, nech ide o akékoľvek šperky. Rozhodne sa však nebojte kombinovať rôzne odlesky šperkov, strieborné so zlatým už ladiť môžete, len s citom a vkusom. Kombinácie zlata a striebra sú totiž v súčasnosti veľmi trendy, teda sa vôbec nebojte dať si k pozláteným náušniciam aj strieborný náramok, prípadne ho doplňte čoraz obľúbenejším ružovým zlatom, respektíve jeho bižutériovým ekvivalentom.

Náhrdelník verzus náušnice

Náhrdelníky, kto ich vie správne nosiť, má vyhraté. Aj tie z bižutérie môžu dokonale vyzdvihnúť pôvab a šarm každej ženy, preto sa ich nebojte a kombinujte. Veľké, nápadné náhrdelníky však radšej nedoplňujte ďalšími masívnymi šperkami, jeden dominantný šperk stačí, nezabúdajte!

Nápadné náhrdelníky vyzerajú úžasne v kombinácii s jednoduchým outfitom, biela blúzka aj rolák je dokonalým odevom, ku ktorému si výraznejší náhrdelník rozhodne nebojte vziať.

Ak máte chuť skôr na väčšie náušnice, náhrdelník radšej odložte. Obzvlášť dohora vyčesaným vlasom dodajú nápadné náušnice punc elegancie a urobia z vás dámu na počkanie.