Nie je jedno, aké šperky nosíme. Pri ich výbere by sme sa však nemali riadiť len vkusom, ale aj dátumom narodenia. Práve znamenie zverokruhu totiž jasne udáva, čo sa ktorej žene najviac hodí, ba dokonca ju dokonale vystihuje.

Aký kameň na šperku je ideálny pre vás?

Znamenia zverokruhu a šperky

Ak ste sa narodili ako tvrdohlavý baran, vedzte, že vaším kameňom je karneol. Tento kameň má silu podporiť regeneráciu, zmierniť napätie aj dobiť prepotrebnú energiu. Zrejme aj preto je označovaný za kameň duševnej harmónie.

Ženy v znamení býka sú ohnivé osoby, nečudo, že ich kameňom je ruženín. Šperky s týmto kameňom upokojujú, ba dokonca chránia pred infarktom a chorobami krvného obehu.

Blíženci by si mali vyberať prstene či náhrdelníky s citrínom. Ten im totiž pomáha odstrániť vnútorné napätie a lepšie sa ovládať. Tiež odráža negatívnu energiu.

Pre citlivé ženy v znamení raka je vhodný jaspis, nakoľko vyžaruje očistnú a ochrannú energiu. Napomáha k väčšej trpezlivosti, má upokojujúci účinok a usmerňuje myšlienky.

Vášnivé dámy narodené v znamení leva sú vedúce osobnosti. A práve diamant podporuje túto ich silu a rozhodnosť. Zároveň im pomáha udržať rovnováhu medzi nervovou sústavou a orgánmi zmyslového vnímania.

Všetkým pannám jednoznačne najviac pristane kameň zvaný tigrie oko, ktorý posilňuje ich sebavedomie a chráni pred prehnanou žiarlivosťou. Mal by sa nosiť na hrudi, aby pomáhal otvárať cestu do vlastného vnútra.

Akvamarín pre všetky váhavé váhy. Zbavuje strachu zo zlyhania a tlmí stres, no tiež posilňuje zrak a podporuje trávenie.

Škorpiónky, pozor! Váš kameň je hematit. Vytvára bariéru proti negatívnej energii a zvyšuje sebadôveru. Taktiež prispieva k lepšej schopnosti sústredenia.

Ženy narodené v znamení strelca by mali voliť šperky s opálom. Opál ich totiž dobíja energiou.

Kozorožec a rubín, to ide k sebe. Tento krásny kameň vo farbe ohňa dokáže vyladiť pomer medzi sexualitou a duševným splynutím s milovanou bytosťou, ba aj rozdúchať vyhasínajúce city.

Vodnárky ochraňuje kameň fluorit. Posilňuje tiež ich analytické schopnosti a bojuje s depresiou.

A čo citlivé a nadané ryby? Pre ne je stvorený tyrkys, ktorý podporuje rozvoj kreativity aj koncentrácie, rovnako však napomáha ich krehkému sebavedomiu. Šperky s tyrkysom odstraňujú nespavosť i pocity úzkosti.