Obrúčka – jedinečný zlatý prsteň, ktorý je pre mnoho žien i mužov dôležitým symbolom. Akoby nie, symbolizuje ich stav, lásku, manželský sľub, a preto obrúčku nosia úplne prirodzene, každý deň, všade, kam idú, niektorí s ňou dokonca aj spia a zložia si ju len v ozaj výnimočných prípadoch. Na druhej strane sú však tí, ktorí síce obrúčky majú, no ich nenosia. Možno to robia aj z jedného z nasledujúcich 3 dôvodov… A možno ani nie.

  1. Svet nemusí vedieť, že už nie som voľný/slobodná

Obrúčka na prste je jasným znamením, že sme zadaní. A to je závažná vec, s ktorou sa nechce každý pýšiť verejne. Je na zamyslenie, prečo s tým má niekto problém, avšak ešte to nemusí znamenať, že dotyčný/dotyčná má záujem svoju oficiálnu polovičku na každom kroku podvádzať. Možno len občas nezáväzne flirtuje, možno v rámci práce potrebuje očariť opačné pohlavie. Niekedy je to ale skutočne dôkazom, že manželský zväzok nie je pre dotyčnú osobu prioritou, preto si je fajn preveriť, ako to s tým odkladaním a strácaním obrúčky vlastne je.

  1. Šperky ako také vôbec nemusím

Čo je pre väčšinu žien príjemné, to nejednému chlapovi prekáža. Sem rozhodne patrí aj nosenie šperkov. A tak, kým ženy sa v nosení náušníc, prstienkov či náramkov priam vyžívajú, mnohí muži bez preháňania trpia, keď si majú dať na prst hoci len obrúčku.

Ak je teda toto dôvod nenosenia ich svadobného prsteňa, nie je dôvod na paniku. Pre istotu si to však preverte a odsledujte si, či skutočne nenosí žiadny iný šperk.

  1. Keď obrúčka nesadne…

Pri výbere obrúčky zohľadňujeme mnoho faktorov. V prvom rade to, na ktorej ruke sa nosí obrúčka, ale tiež to, či nie sme alergickí na kov, z ktorého je prsteň zhotovený, skrátka všetky aspekty, ktoré rozhodujú o tom, aby nám obrúčka sadla a mohli sme ju nosiť bez problémov.

Lenže, čo ak po nejakom čase priberieme či rapídne schudneme? Zmenia sa proporcie, aj prstov, čo má logicky za následok tesnosť, či veľkú voľnosť prstienka.

V podobných situáciách urobí väčšina z nás to najjednoduchšie – obrúčku odloží. Pritom dať si prsteň upraviť na nové rozmery nie je nič zložité, len si na to treba nájsť čas a chuť.

Bez ohľadu na dôvody, prečo niekto obrúčku nenosí, je dobré si pripomenúť, že samotné nosenie obrúčky ešte nič negarantuje. A tak, ako nie je rozhodujúca cena zásnubného prsteňa nemalo by manželstvo stáť iba na povinnom nosení svadobnej obrúčky. Lásku si je predsa možné dokázať aj inak, nemyslíte?