Drahé kamene sa do klenotov nepridávajú len kvôli svojej kráse. Mnoho ľudí verí v ich liečivé schopnosti a v to, že dokážu ovplyvniť život človeka. Veríte tomu aj Vy? Tak potom by ste mali spoznať schopnosti jednotlivých drahokamov, aby ste si do svojho klenotu, ktorý budete nosiť, vybrali ten správny.

Účinky a farby drahých kameňov

Diamant. Diamant je priehľadný a krásne sa lesknúci drahý kameň. Je súčasťou mnohých klenotov. Často sa z jeho použitím vyrábajú napríklad snubné prstene. Mnohé ženy túžia po klenote s diamantom. A aké sú jeho účinky? Prináša vraj šťastie, ochranu, vnútornú silu a jasnú myseľ. Hodí sa vraj pre všetkých, ktorí sa narodili v znamení Barana.

Granát. Spravidla je červenej farby, ale jeho odtiene sa môžu pohybovať až do hnedej, ružovej alebo zelenej. Vynikajúco sa vyníma v klenotoch zo žltého zlata. Granát vraj napomáha ľuďom získať stratenú energiu a nabrať nové sily. Chráni pred nebezpečenstvom a preto sa už oddávna nosia klenoty s granátom ako amulety. Ak chcete nosiť drahé kamene podľa dátumu narodenia, granát si vyberte v prípade, že ste sa narodili v januári.

Ametyst. Považuje sa za naozaj veľmi silný kameň. Chráni svojho nositeľa pred negatívnymi energiami. Má tiež liečivú moc a pomáha prekonať závislosti. Ľuďom, ktorý ho nosia, dokáže priniesť vnútornú stabilitu, mier a pokoj. Klenot s týmto kameňom je vhodný pre znamenie Vodnára. Má krásnu svetlo fialovú žiarivú farbu.

Akvamarín. Pre znamenie Rýb je, nielen farbou, vhodný modrý akvamarín. Jeho zeleno modrá farba evokuje more. Klenot s akvamarínom vraj treba nosiť na krku, pretože tak zabraňuje stresu.

Smaragd. Je kameň mesiaca máj. Má nádhernú zvodnú zelenú farbu, preto je túžbou nejednej ženy vlastniť klenot so smaragdom. Vraj pomáha s plodnosťou a je spojený s vernosťou.

Perla. Ak ste v znamení Blížencov, určite voľte perly. Pomáhajú pri problémoch so srdcom, ale tiež pri črevných a žalúdočných ťažkostiach.

Rubín. Nádherne červený rubín je určený pre ľudí narodených v júli. Svojmu nositeľovi vraj klenot s rubínom prináša prosperitu a úspech.

Olivín. Má farbu zelených olív a určený je pre všetkých narodených v auguste. Dokáže vraj liečiť pľúcne ochorenia, ochorenia nosových dutín, ale tiež lymfatických uzlín.

Zafír. Tmavomodrý zafír je určený pre podporu jasného myslenia a múdrosti. Vraj má schopnosť pomáhať pri liečbe rakoviny. Určený je pre tých, ktorí sa narodili v septembri.

Opál. Je špecifický a zaujímavý najmä svojou netradičnou farbou. Môže byť svetlý alebo tmavý, no skrýva v sebe celé dúhové spektrum. Je spojený s nádejou, vernosťou a čistotou a tiež so znamením Váh.

Topás. Je charakteristický odtieňmi žltej a hnedej. Vraj uvoľňuje napätie a vyvažuje emócie. Nosiť sa odporúča aj v prípade, že ste narodení v znamení Škorpióna.

Tyrkys. Pre narodených v decembri je určený krásny modrý tyrkys. Je spojený s prosperitou, úspechom a šťastím. Prináša regeneráciu a posilnenie.

Už ste si vybrali klenot s drahým kameňom? Rozhodnúť sa môžete podľa jeho účinkov, ale aj podľa dátumu narodenia!
Autorské právo: marysa03 / 123RF Reklamní fotografie