Snubný prsteň je symbolom lásky. Ak ho dáte svojej vyvolenej, mal by to byť záväzok na celý život. Chystáte sa svojej dáme kúpiť tento klenot? Poradíme vám s jeho výberom.

Nákup zásnubného prsteňa

Uvedomte si, milí páni, že tento klenot je pre ženu naozaj čosi výnimočné. A pre každú sú zásnuby naozaj dôležitým životným krokom. Preto si na výbere vhodného prsteňa určite dajte záležať. Čo teda treba vedieť pred kúpou snubného prsteňa?

  1. Pripravte si dostatočný rozpočet. Vraví sa, že tento klenot by ste mali kupovať za cenu dvoch až troch priemerných mesačných platov. Samozrejme, nie každý si to môže dovoliť. A ak toľko peňazí navyše nemáte, nezúfajte. Veď prsteň vás nemá zruinovať! Má byť symbolom lásky a radosti a nie smútku a nedostatku. Preto vyberajte prsteň podľa svojich finančných možností. Už za ceny okolo sto eur sa dá kúpiť nádherný klenot. Samozrejme, že bude vykladaný diamantmi, nečakajte. Za prijateľnú cenu získate prsteň so zirkónom.
  2. Farba zlata. Viete, aký je vkuse vašej vyvolenej? Aké zlato sa jej páči? Biele, ružové alebo klasické – žlté? Každá žena má iný vkus a preto je dôležité, aby ste poznali vkus tej vašej! Poriadne si ju všímajte, prehliadnite si šperky, ktoré nosí. Určite si všimnete, či preferuje žlté, biele, prípadne kombinované zlato. A ak si to nevšimnete, jednoducho sa jej na to nenápadne opýtajte!
  3. Veľkosť prsteňa. Určite ani netušíte, akú veľkosť prsteňa vaša partnerka nosí. Na tom nie je nič zvláštne, veď kto by tieto informácie držal v hlave? Ale práve teraz si to budete musieť zistiť! Ak sa jej na veľkosť nechcete priamo opýtať, možno skúste poprosiť jej najlepšiu kamarátku, aby vám túto informáciu zistila. Alebo máte ešte jednu možnosť. Vezmite jej nenápadne prsteň, ktorý občas nosieva a opýtajte sa na jeho veľkosť v klenotníctve!
  4. Nakupujte v dôveryhodných predajniach! Klenot určite nekupujte od podomového predajcu, či na tržnici. Hoci vám predávajúci bude tvrdiť, že sa jedná o skutočný klenot a môže dokázať jeho pravosť. Neverte! Vždy nakupujte u certifikovaných predajcov, ktorí vám dajú doklad o zaplatení. A u ktorých máte možnosť tovar v prípade potreby reklamovať alebo vymeniť.

Ak vkus svojej lásky aspoň trochu poznáte a ak budete dodržiavať tieto rady, určite sa vám podarí kúpiť klenot, ktorý bude vaša vyvolená s hrdosťou nosiť po celý život.
Autorské právo: antonioguillem / 123RF Reklamní fotografie